„LUS” Lokalne Usługi Społeczne w powiecie konińskim

Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich od dnia 14 września 2018 roku do dnia 31 grudnia 2018 roku realizuje  w gminie Krzymów Projekt pt. „LUS” Lokalne Usługi Społeczne w powiecie konińskim.

W ramach projektu w Szkole Podstawowej w Brzeźnie oraz w świetlicy i  Szkole Podstawowej w Krzymowie  – dzieci i młodzież z gminy Krzymów uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych m.in.  w spotkaniach  z dietetykiem i kosmetologiem. Uczą się zumby i brazylijskiej sztuki walki capoeira.

Świetlice doposażono w telewizory, tablice dotykowe multimedialne,  odtwarzacze DVD, blendery, tostery, gofrownice,zestawy gier, stoły do tenisa, gry, sprzęt sportowy.

Chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych oraz z robotyki. Ponadto  dla zainteresowanych zajęcia wyrównawcze z matematyki i języka angielskiego.

Dzieci są dożywiane w formie podwieczorków, napojów, słodyczy, owoców. Dużą atrakcją jest wyjazd do kina, teatru, na  wycieczkę oraz do parku linowego.

Dla rodziców przygotowano zajęcia z psychologiem, który zwróci uwagę rodziców  na pojawiające się  problemy dorastających dzieci.