„Weekend seniora z kulturą” w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

W pierwszą sobotę i niedzielę października seniorzy (powyżej 60. roku życia) będą mogli bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

W ramach akcji „Weekend seniora z kulturą”, 2 i 3 października 2021 r., CKIS udostępni za darmo  trzy wystawy w trzech obiektach Centrum, a także zaproponujemy seans filmowy:

  1. Wystawa: Adam Widełka i Dorota Mielcarek-Widełka „DADAM”  Wystawa DADAM to interesujący przykład współpracy artystycznej konińskiego pastelisty Adama Widełka oraz Doroty Mielcarek-Widełka autorki biżuterii artystycznej i witrażystki. Mimo używania różnych mediów twórcom doskonale udaje się połączyć postawy, estetyczne walory, nie tracąc nic z indywidualnego charakteru swoich prac, uzyskując efekt pełnej synergii wizualnej. Twórczość Adama Widełka kojarzona jest z realizmem magicznym, hiperrealizmem, nadrealizmem czy malarstwem fantastycznym, a jego prace są prezentowane na największych wystawach promujących te nurty w Beskidzkiej Galerii Sztuki w Szczyrku.

    Dorota Mielcarek-Widełka tworzy biżuterię artystyczną od dwudziestu lat. W swoich pracach sięga do stylów epoki m.in. do rozwiązań surrealistycznych, secesyjnych a czasem kubistycznych. Najczęściej rozwiązania estetyczne są podsuwane przez materiał, z którego jest wykonana biżuteria. To półszlachetny kamień podpowiada, jaka będzie forma ornamentu; jednym razem abstrakcyjna, innym z kolei odpowiadająca formom roślinnym.

Miejsce: Konin, Galeria CKiS Wieża Ciśnień, ul. Kolejowa 1a

Wstęp: bezpłatny, g. 15.00-20.00

  1. Wystawa: „Faktura czasu” Leszek Mądzik „Faktura czasu” wystawa  autorstwa jednego z najbardziej rozpoznawalnych w świecie polskich artystów Leszka Mądzika  –  malarza, scenografa, reżysera   teatralnego, twórcy Sceny Plastycznej KUL w Lublinie, jednego z wiodących w Polsce teatrów współczesnych –  to zbiór 30 fotografii powstałych w licznych podróżach artysty po Polsce i świecie oraz 40 plakatów stworzonych do festiwali i spektakli teatralnych, także swoich. Prezentowana była w wielu miastach Polski m.in. w Warszawie, Kołobrzegu, Krakowie, Bydgoszczy czy w Świdnicy, a także za granicami naszego kraju: w Belgii, Portugalii i Czechach.

        Miejsce: Konin, CKiS DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a

Wstęp: bezpłatny, g. 15.00-20.00

  1. Wystawa: Longin Majchrzak – malarstwo Obrazy Longina Majchrzaka malowane są z biegłością i realistycznym zacięciem. Niezwykle nastrojowe prace przedstawiają najczęściej pejzaże, albowiem właśnie natura jest największą inspiracją dla konińskiego artysty. W jego pracach zwraca uwagę czystość i subtelność barw, wdzięk i świetlistość przedstawianych krajobrazów oraz niejednoznaczność budowanych nastrojów

Miejsce: Konin, CKiS ul. Okólna 47a

Wstęp: bezpłatny, g. 15.00-20.00

Dodatkową propozycją dla seniorów, w ramach inicjatywy „Weekend seniora z kulturą” będzie oferta Kina Oskard:

 

Kino Oskard, Aleje 1 Maja 7a

Filmowe spotkania seniora

30 września, godz. 11.00 (duża sala)

Film: Teściowie

Bilety 13 zł (zniżka)

Po filmie dyskusja z psychologiem i kawa.